21.3.2024

Okresní rádcovský kurz

Tradiční dcovský Kurz Tvého Orlického Regionu

Pro koho:
pro všechny kdo rádcují, připravují se na rádcování nebo rádi skautují a chtějí nakopnout

Kdy a kde:
5-7. dubna 2024
Dobruška, Domašínská 476

Začátek a konec:
oficiální zahájení – pátek v 18:00
konec programu – neděle ve 14:00

Co tě čeká:

• nakopneme tě ke skautování
  • budeš se učit vést skautskou družinu bez dospěláků
  • odneseš si kopu vychytávek ze skautské praxe
  • programy hned k použití na družinovkách
  • hry
  • debaty
  • noví kamarádi

Jak se přihlásit:
Vyplň nám online přihlašovací formulář

Přihlašování bylo ukončeno v pátek 22. března. Pokud se z nějakého důvodu nezvládneš včas přihlásit, ale o účast hodně stojíš, spoj se námi a třeba se nám podaří tě ještě na kurz dostat.

Co s sebou:

• kompletní kroj podle krojového řádu
  • spacák & karimatka
  • přezůvky
  • hrnek & ešus & lžíce
  • baterka
  • hygiena
  • zápisník & tužka
  • věci na schůzku (vybavená KPZ, uzlovačka)
  • ostrý nůž (vhodný k vyřezávání)
  • izolepa, 1ks baterie AAA, magnet

Jídlo:
Na pátek si vezmi vlastní jídlo. V sobotu a neděli tě nakrmíme.

Tým organizátorů

Jiří Granát – Námořník

Rád běhám, kdykoliv a kamkoliv to jde. Mám novou skvělou fenečku. Na kurzu se potkáme u her a nad vychytávkama skautské praxe. Myslím, že to, co chystám, jste ještě neviděli 😉

David Bradna – Krtek

Rád čtu a zkoumám, jak věci fungujou. Když mě nenajdete s báglem v lese, určitě budu někde s kamarády hrát na kytaru. Na kurzu se spolu potkáme nad ideovkama a skautskou praxí.

Anežka Staňková – Pulec

Jsem velmi společenský tvor, který dělá tak nějak všechno od vodního skautingu přes hudbu až po obnovu turistických tras 😃 Miluju humor v jakékoli podobě. Na kurzu se potkáme na rituálech, reflexi a zpětné vazbě.

Hostující lektoři

Na kurzu potkáte s řadou dalších suprových lektorů, které zveme, protože jsou špičky v tom, co umí a znají. Letos se znovu potkáte s Michalem Burešem – Bumerangem a Honzou Chmelařem. Velkou radost máme z toho, že naše pozvání přijali borci jako Jaroslav Petřík – Australan, Tomáš Kytlík – Miky a Ondra Korman – Korbič.

Hledáme parťáky do týmu!

Baví tě skautské akce? Chceš se je naučit organizovat? Umíš nebo znáš něco, co bys rád předal dál? Připravuješ a realizuješ rád hry? Máš chuť vracet, cos ve skautu dostal*a

Ozvi se nám: traktor@skaut.cz 😉